blog
Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych przedsięwzięciach społeczno - politycznych Wojciecha Nitwinko dopisz sie do subskrypcji:
Ankieta
Na którą z partii oddasz swój wgłos w wyborach parlamentarnych w 2015 r. ?
KORWIN
Kukiz 15
Nowoczesna.pl
Platformę Obywatelską
Polskie Stronnictwo Ludowe
Prawo i Sprawiedliwość
Razem
Zjednoczoną Lewicę
Loga
Lokalny internetowy serwis informacyjny - FaktySosnowiec.plFederacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcusosnowiecki portal informacyjnyKazimierz Górski - Prezydent Miasta Sosnowca
Moim zdaniem... czyli blog Wojciecha Nitwinko
triangleInformacja o dyzurach
Szanowni Państwo skontaktować się ze mną można w ramach pełnionych przeze mnie dyżurów.
trianglePłatne parkowanie w centrum Sosnowca ?
Kilka dni temu przez lokalne i regionalne media przetoczyła się szeroka dyskusja dotycząca pomysłu utworzenia pod Urzędem Miejskim w Sosnowcu strefy płatnego parkowania. Osobiście jestem przeciwny takim planom.
triangleKościelna socjotechnika Platformy Obywatelskiej
Platforma Obywatelska zaproponowała likwidacje funduszu kościelnego i zastąpienie go dobrowolnym odpisem 0.3 % podatku dochodowego na wybrany Kościół. Co oznacza ta propozycja i jaki cel ma partia rządząca ją składając ?
triangleSLD przegrało, ale lewica wygrała
9 października miał przynieść Sojuszowi wyborczy sukces dający pewne trzecie miejsce na polskiej scenie politycznej i szanse na wejście do rządowej koalicji, po sześciu latach niebytu powrót do realnej władzy. Nadzieje te rozbiły się o 8. 24 % głosów poparcia, a stabilne dotychczas trzecie miejsce zamieniło się w piąte – nawet za PSL i Ruchem Palikota.
triangleBrak rzetelności czy zła wola ?
Poniżej prezentuję list jaki skierowałem do Pana Krzysztofa Sikory sekretarza stowarzyszenia Konstruktywny Sosnowiec.
trianglePolityka – po co ja tam?
27 stycznia 2011 roku to – mogę szczerze to powiedzieć – jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Po ponad ośmiu latach działalności społeczno – politycznej spełnia się jedno z moich największych marzeń, rozpoczynam piastowanie funkcji z wyboru w organie władzy publicznej. Funkcji nie byle jakiej, bo Radnego Rady Miejskiej w Sosnowcu. Fakt ten napawa mnie dumną, ale także poczuciem wielkiej odpowiedzialności przed wyborcami, którzy 21 listopada 2010 roku obdarzyli mnie swoim zaufaniem wrzucając wyborczą kartę do urny z krzyżykiem postawionym w kratce przy moim nazwisku.
triangleDlaczego warto głosować na lewicę
W polityce dwie rzeczy są ogromnie ważne, jeśli nie najważniejsze: po pierwsze wizja co chce się zrobić i po drugie wiedza jak tego dokonać. Od szesnastu lat tego sosnowiecka lewica skutecznie dowodzi, że taką wizję właśnie posiada i potrafi ją skutecznie realizować.
trianglePlatformerski PR
Platforma Obywatelska chce władzy w Sosnowcu. To naturalne zważywszy, że jest ona partią polityczną. Niestety jak pokazują wypadki ostatnich dni za tym pragnieniem rządzenia Sosnowcem nie idzie w parze żaden program czy wizja rozwoju naszego miasta. Mijające niebawem 4 lata obecnej kadencji władz samorządowych pokazały to dobitnie.
triangleKoniec tego cyrku
Wreszcie skończył się spektakl wokół krzyża na Krakowskim Przedmieściu, w którym główne role odgrywali jego obrońcy wspierani przez PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele oraz Platforma Obywatelską.
triangleO transformacji
Zazwyczaj, za pośrednictwem swojego bloga zabieram głos w sprawach lokalnych, dotyczących Sosnowca, Zagłębia i województwa. Teraz jednak, moje polityczne zacięcie, podbudowane politologicznym wykształceniem, skłania mnie do refleksji na temat bieżących wydarzeń, jakie rozgrywają się na płaszczyźnie polityki ogólnopolskiej i które mnie osobiście martwią.
triangleJak Bronek z konopii
Wciąż nie mogę nadziwić się patrząc na decyzje Bronisława Komorowskiego o rezygnacji z poselskiego mandatu i co za tym idzie funkcji Marszałka Sejmu RP. Nie chodzi mi oczywiście o sam fakt takiej rezygnacji, ale o moment w jakim została ona dokonana.

Code & Design by cyplinski.net
Copyright 2008 Wojciech Nitwinko - nitwinko.pl