blog
Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych przedsięwzięciach społeczno - politycznych Wojciecha Nitwinko dopisz sie do subskrypcji:
Ankieta
Na którą z partii oddasz swój wgłos w wyborach parlamentarnych w 2015 r. ?
KORWIN
Kukiz 15
Nowoczesna.pl
Platformę Obywatelską
Polskie Stronnictwo Ludowe
Prawo i Sprawiedliwość
Razem
Zjednoczoną Lewicę
Loga
Lokalny internetowy serwis informacyjny - FaktySosnowiec.plFederacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcusosnowiecki portal informacyjnyKazimierz Górski - Prezydent Miasta Sosnowca
Aktualności
triangleWizyta Magdaleny Ogórek w Sosnowcu
obrazekW ostatni piątek marca województwo śląskie odwiedziła Kandydatka na Prezydenta RP dr Magdalena Ogórek. Nasza kandydatka spotkała się z wyborcami w Sosnowcu i Częstochowie.


Piątek był pierwszym dniem w którym było wiadomo, że sztab Magdaleny Ogórek zebrał ponad 510 tysięcy podpisów i złożył taką liczbę do Państwowej Komisji Wyborczej. Właśnie dlatego Ogórek na wstępie otwartego spotkania z wyborcami w restauracji Złote Arkady podziękowała wszystkim za pomoc w ich zbiórce. W całym województwie śląskim Częstochowa zebrała najwięcej podpisów pod moim nazwiskiem, za co bardzo mocno dziękuję - powiedziała.

Podczas spotkania z wyborcami Magdalena Ogórek przedstawiła swoje najważniejsze postulaty programowe. Zadeklarowała m.in. uwolnienie kwoty 20 tys. zł od podatku. - W przeliczeniu na złotówki Hiszpania ma kwotę wolną od podatku w wysokości 70 tys. zł. My jesteśmy za Kambodżą, sytuujemy się mniej więcej na wysokości Republiki Konga. I to należy jak najszybciej zmienić - przekonywała kandydatka SLD na prezydenta RP. - Niedopuszczalne jest to, aby politycy decydowali o tym, jak te środki i świadczenia mają być wydawane.

Magdalena Ogórek podkreślała, że polskie prawo musi być na nowo napisane. Ten postulat uznała za swój sukces. - Moje postulaty które głoszę od stycznia są podejmowane przez polityków wszystkich partii - stwierdziła. - Prezydent, który stoi na czele prawa, powinien pilnować rządu i parlamentu, aby nie tworzyli złych przepisów, w których toną mieszkańcy na co dzień.


Kandydatka na prezydenta RP odniosła się także do słynnego żyrandola Donalda Tuska, sugerując, że kampania prezydenta Bronisława Komorowskiego budowana jest na filarze poczucia zagrożenia i gwarancji, że zapewni on bezpieczeństwo. - Artykuł 146 mówi wyraźnie, że Rada Ministrów prowadzi wewnętrzną i zewnętrzną politykę państwa. W tym obszarze panuje w Polsce jednak zupełna dwuwładza. Tymczasem prezydent powinien zająć się tym, do czego jest faktycznie powołany przez konstytucję, czyli stać na straży prawa i swobód obywatelskich - podkreślała.

Zdaniem Magdaleny Ogórek konieczne są zmiany w systemie edukacji, który trzeba dostosować do potrzeb rynku pracy. - W Polsce nie uczy się młodzieży ryzykować, nie zachęca się do podejmowania biznesu. Państwo nie pomaga młodym ludziom na rynku kredytowym czy mieszkaniowym i nie zapewnia pracy. Dlatego stoimy w obliczu dużej fali emigracji młodzieży - tłumaczyła.

Kandydatka na głowę państwa mówiła także o stworzeniu dogodnych warunków dla przedsiębiorców, którzy dają miejsca pracy. - Trzeba uwolnić energię przedsiębiorców i poprawić gospodarkę. Oni powinni być traktowani jak dobro narodowe, a są jak potencjalni przestępcy. Padają firmy, bo wchodzi fiskus i rzuca ogromne kłody pod nogi. Jeżeli uwolnimy energię przedsiębiorców, stworzymy dobre warunki dla rozwoju biznesu, wówczas zmniejszymy bezrobocie - zapewniała Magdalena Ogórek.

Zobacz galerię zdjęć z wizyty Magdaleny Ogórek w Sosnowcu
triangleKomentarze
Brak komentarzy
triangleDodaj komentarz
Tytuł
Treść
Podpis
1 plus 10

Code & Design by cyplinski.net
Copyright 2008 Wojciech Nitwinko - nitwinko.pl