blog
Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnych przedsięwzięciach społeczno - politycznych Wojciecha Nitwinko dopisz sie do subskrypcji:
Ankieta
Na którą z partii oddasz swój wgłos w wyborach parlamentarnych w 2015 r. ?
KORWIN
Kukiz 15
Nowoczesna.pl
Platformę Obywatelską
Polskie Stronnictwo Ludowe
Prawo i Sprawiedliwość
Razem
Zjednoczoną Lewicę
Loga
Lokalny internetowy serwis informacyjny - FaktySosnowiec.plFederacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcusosnowiecki portal informacyjnyKazimierz Górski - Prezydent Miasta Sosnowca
Aktualności
triangleFMS woj. Śląskiego wybrał nowe władze
obrazekW sobotę 10 stycznia 2015 r. odbył się Nadzwyczajny Zjazd Wojewódzki Federacji Młodych Socjaldemokratów woj. Śląskiego. Jego celem był wybór nowych władz wojewódzkich statutowej młodzieżówki Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Nowym Przewodniczącym wybrany został sosnowiecki radny Wojciech Nitwinko. W pełnieniu obowiązków wspierać go będą pochodzący z Częstochowy Krzysztof Cierpiał wybrany na funkcje Sekretarza oraz Amin Tarik (Będzin), Tomasz Bobrowski (Tychy) i Karol Synowiec (Częstochowa), którym powierzono funkcję Wiceprzewodniczących.

W swoim inauguracyjnym wystąpieniu nowy lider nakreślił główne kierunki i priorytety działania FMS woj. śląskiego w tym trudnym dla lewicy okresie. Do najważniejszych z nich zaliczył:
- zwiększenie liczby członków i utworzenie struktur w tych powiatach, w których FMS dotychczas nie był obecny,
- organizację od 5 do 6 dużych wydarzeń politycznych rocznie (happeningi, debaty, konferencje, konkursy), których celem ma być zachęcanie młodych ludzi do aktywności w życiu publicznym oraz popularyzowanie wartości nowoczesnej lewicy,
- zwiększenie kompetencji członków stowarzyszenie poprzez organizacje szkoleń czy uczestnictwo w różnego rodzaju projektach przygotowywanych przez inne organizacje społeczne.

Wojciech Nitwinko (ur. W 1986 r.). z lewicą związany jest od 2002 r. W latach 2009 – 2012 kierował FMS w Sosnowcu, od 2010 r. do chwili wyboru na funkcję Przewodniczącego FMS woj. śląskiego był Wiceszefem tej organizacji. Od 2010 r, sprawuje mandat Radnego Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Zobacz galerie zdjęć ze Zjazdu Nadzwyczajnego FMS woj. śląskiego
triangleKomentarze
Brak komentarzy
triangleDodaj komentarz
Tytuł
Treść
Podpis
1 plus 7

Code & Design by cyplinski.net
Copyright 2008 Wojciech Nitwinko - nitwinko.pl